Mercimekli Bulgur Plavı

Anadolu'nun buğday tarlalarından sofranıza gelen eşsiz lezzet. En iyi değirmenlerde dövülmüş bulgurlarla tereyağı bulgur Plavı..


4
Kişi


18
dakika


22
dakika


560
kalori

(Ortalama oy: 3.0 Toplam 1 oy) 5 1

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

Daha Fazla >>

Malzeme Listesi

 • 1 paket spagetti makarna
 • 300 ml mayonez
 • 1 adet domates
 • 1 adet yeşil biber
 • 10 gr tuz
 • yarım su bardağı zeytinyağ

Bu tarif 225 kez görüntülendi.

Bunu Yaptım :)

Hiç vakit kaybetmeden sizin için hazırladığımız bu tarifi denediniz mi ? Şimdi hemen resmini çekip herkesle paylaşabilirsiniz :)

Bu Tarifi Deneyenler
4

Hazırlanışı:

 1. Püf noktası; bulguru önceden yıkayıp bir saat süzekte bekletin mutlaka.

 2. Öncelikle tencereye 6 yemek kaşığı sıvıyağ, 1 yemek kaşığı tereyağı ekleyin.
 3. Yağ eridikten sonra 1 tam soğan ve 2 diş sarımsak ekleyerek soğanları yakmadan kavurun.
 4. Soğanlar kavrulduktan sonra 1 yemek kaşığı salça ilave edin ardından 2 su bardağı bulguru ilave ettikten sonra salça ile kavurun.
 5. Bulgurlar kavrulduktan sonra önceden haşlanmış 1 su bardağı yeşil mercimeği ilave edin.
 6. 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı su ilave edin ardından biraz karabiber ilave edin daha sonra üzerine malzemeleri 1 parmak geçecek şekilde su ekleyin.
 7. Ocağı yakın ve pilavın suyunu çekmesini bekleyin. Ardından pilavı dinlendirin.

Bunları Tattınız mı ?

Nasıl Buldunuz ?